به دیجیتال ارز خوش آمدید

Blog

یادگیری در کنار یکدیگر

امروزه پیشرفت های جدید در عرصه فناوری اطلاعات، فرصت مناسبی را برای آموزش به خصوص از طریق اینترنت، فراهم نموده است. آموزش از طریق اینترنت، روشی نو ظهور است که به برخی از موانع آموزش سنتی غلبه کرده و دسترسی آسان و قابل انعطاف جهت یادگیری را فراهم می نماید. از آنجاییکه دیگر آموزش مستقیم به تنهایی جوابگوی نیازها نیست در کنار آن باید روش های دیگری نیز مورد استفاده قرارگیرند.  نتایج تحقیقات محققین رضایت هرچه بیشتر دانشجویان در استفاده از ابزارهای سیار مانند لپ تاپ و گوشی تلفن همراه را آشکار میسازد. هم چنین نشان میدهد استفاده از   فن آوری چند رسانه ای در آموزش،  مدرسین را قادر می سازد که به نتیجه نهایی شبیه سازی و کمک به فراگیران در بکارگیری دانش آموخته از موضوعات آموزشی بپردازد و انگیزه یادگیری در آنان افزایش یابد. در نتیجه این فناوری ها برای جبران کمبود روش تدریس سنتی ضروری است.

همچنین استفاده از الگوی یادگیری ترکیبی موجب  غنی شدن آموزش و امکان فراهم آوردن تجربه یادگیری فعال، افزایش دسترسی و انعطاف پذیری، آشنایی با سیستم های حضوری و یادگیری از طریق وب، بهره بری از تعاملات اجتماعی و بین فردی در بخش حضوری میگردد.

از آنجاییکه طبیعت آموزش عالی، ایجاد اطلاعات و مبادله دانش است، معقول است که بپذیریم فن آوری اطلاعات، محیط های آموزشی را متحول کرده است و این مطلب اجتناب ناپذیر به نظر میرسد. حجم اطلاعات در کلیه علوم با چنان سرعتی در حال افزایش است که بسیاری از متخصصان حوزه های مختلف را دچار مشکلات اساسی کرده  است.  آموزشهای الکترونیکی، ابزاری برای آموزش مداوم هستند و برای کلیه علوم به عنوان یک استراتژی مهم به حساب می­آیند.

 

 

No Comments
Post a comment

5 × 1 =