به دیجیتال ارز خوش آمدید

Blog

چه چیزی با بیت کوین ها می توان خرید

چه چیزی با بیت کوین­ها می­توان خرید

اجتماع بیت­کوین اعتقاد بسیاری به این مطلب دارد که رمز ارز یک جایگزین ماندنی و قابل رشد برای بسیاری از سیستم­های متمرکز پرداخت موجود در بازار خواهد شد. اما امروزه بیت­کوین اغلب به عنوان یک سرمایه­گذاری بلند مدت استفاده می­شود، یک سرمایه مانند طلا یا سهام.

چرا و چگونه این اتفاق رخداده است؟ با بررسی دقیق می­توان فهمید که بیت­کوین به عنوان یک سرویس پرداخت از ابتدا مورد قبول قرار نگرفت، چراکه فناوری بلاکچین که زیرساخت آن را تشکیل می­دهد نمی­تواند به آسانی با غول­های صنعتی مانند Visa، Mastercard و Paypal رقابت کند.

مشکل اصلی میزان تراکنش­هایی است که شبکه قادر به پردازش آنها است. حداکثر ظرفیت مطلق بیت­کوین صرفا ۷ تراکنش بر ثانیه (tps) است، درحالیکه Visa به راحتی به طور میانگین ۱۵۰ میلیون تراکنش در هر روز و ۲۴۰۰۰ تراکنش بر ثانیه را مدیریت می­کند.

هرچه بیشتر از زمانی که مردم شروع به استقاده از بیت­کوین و ارسال تراکنش­ها کردند می­گذرد، شبکه متورم­تر شده است. همزمان با افزایش تراکنش­ها، زمان­های انتظار و مهمتر اینکه هزینه­ی تراکنش­ها افزایش می­یابد.

بر اساس داده­های بدست آمده از blockchain.info، میانگین زمان انتظار در زمستان ۲۰۱۸ حدود چند ساعت و در برخی موارد صدها ساعت و در موارد کمی هزاران ساعت بوده است. نقطه اوج این انتظار در ۲۳ ژانویه بوده که برابر ۱۱۴۵۳ دقیقه (حدود ۲۰ روز) بوده است.

شایان ذکر است بالا بودن زمان انتظار به این شکل به احتمال زیادی با تراکنش­های میکروسکوپی ارتباط داشت که از طریق تراکنش­هایی با هزینه­های تراکنش­ کوچک ارسال می­شد. بنابراین معدنچیان (استخراج کنندگان) به سادگی از تایید این تراکنش­ها اجتناب کردند چراکه زمان و منابع آنها را هدر می­داد.

با این حال، برای اینکه تراکنش­ها با سرعت هرچه بیشتر صورت گیرند، کاربران باید میزان زیادی هزینه بپردازند تا معدنچیان آنها را تایید کنند. بر اساس اطلاعات بدست آمده، در یک زمان خاص از زمستان، کاربران باید به طور متوسط ۵۵ دلار می­پرداختند تا تراکنش­های آنها انجام شود.

واضح است که هیچ کسی دوست ندارد برای خرید یک فنجان قهوه ۳ دلاری از بیت­کوین استفاده کند و ۱۵ برابر هزینه­ی قهوه را هزینه­ی تراکنش بپردازد و ساعت­ها منتظر بماند تا تراکنش صورت گیرد. اما هنوز، ترفند “ما بیت­کوین را قبول می­کنیم” یک ترفند مفید برای کسب و کارها است.

اما به نظر می­رسد که بیت­کوین از بحران زمستانی خود عبور کرده است. زمان­های انتظار به ۱۰ تا ۳۰ ثانیه برگشته و هزینه­های تراکنش به حدود ۱ دلار برگشته است.

مشخص است که زمان انتظار و هزینه­ی تراکنش­ها با قیمت بیت­کوین ارتباط مستقیم دارند. همانطور که به یاد می­آورید قیمت بیت­کوین در زمستان به ۲۰۰۰۰ دلار رسید و باعث هیجان و شور هرکسی شد. اکنون که قیمت آن به کمتر از ۱۰۰۰۰ رسیده است، عموم مردم به نظر کمی آرام شده­اند و شبکه به حالت نرمال خود برگشته است.

بعلاوه، شبکه­ی رعد و برقی (Lightning Network) که به نظر می­رسد راه­حلی برای مشکل مقیاس­پذیری بیت­کوین است، به شکل موفقیت آمیزی مورد آزمایش قرار گرفته است. زمانی که این شبکه به صورت کامل پیاده­سازی شود، ممکن است جامعه­ی بیت­کوین به آرزوی خود یعنی رقابت با Visa دست پیدا کند.

اما به هر حال یک شکست صورت گرفته است. در اثر بحران زمستانی، چندین سرویس­دهنده­ و فروشنده­ی مهم از قبول بیت­کوین به عنوان یک روش پرداخت ممانعت کردند. در اینجا یک مثال کوچک از بزرگترین شرکت­ها آورده شده است:

Dell- آنها بزرگترین شرکت حامی پرداخت بیت­کوین بودند، اما به دلیل نیاز کم به این ارز، آن را رها کرد.

Steam- این شرکت برای خرید بازی­ها بیت­کوین را قبول می­کرد، اما به دلیل بالا بودن هزینه­های تراکنش و نوسانات بسیار زیاد استفاده از آن را متوقف کرد.

Fiverr- این بازار آزاد به همان دلیلی که Dell استفاده از بیت­کوین را متوقف کرد، یعنی علاقه­ی کم به آن، این کار را انجام داد.

Stripe- یک پردازنده­ی پرداخت برای کسب وکارها است که اخیرا حمایت از بیت­کوین را به دلیل بالا بودن زمان انتظار و هزینه­های زیاد متوقف کرده است.

اما هنوز تعداد زیادی سرویس وجود دارند که شما می­توانید بیت­کوین­های خود را آنجا خرج کنید.

 

آنلاین

لیست تاجران مهم آنلاین

Overstock- اولین فروشنده­ی بزرگ آنلاین که پرداخت­های بیت­کوین را قبول و به شکل کامل حمایت می­کند. شما می­توانید همه چیز از وسایل خانگی تا لپ­تاپ و تلویزیون را خریداری کنید.

Newegg- یک فروشنده­ی بزرگ لوازم الکترونیکی که پرداخت­های بیت­کوین را برای اغلب اجناس خود قبول کرده است.

Shopify- یک بستر تجارت الکترونیک که به کاربران اجازه می­دهد تا مانند Etsy و Ebay فروشگاه آنلاین مختص به خود را ایجاد کنند.

Etsy- حدود ۱۰۰ تولید کننده که امروزه پرداخت­های بیت­کوین قبول می­کنند.

Microsoft- یکی از بزرگترین شرکت­ها در جهان که به کاربران اجازه می­دهد تا با استفاده از بیت­کوین، پول را به حساب­های خود اضافه کنند.

اغلب فروشندگان بزرگ آنلاین هنوز بیت­کوین­ها را به عنوان یک شکل از پرداخت قبول نکرده­اند، اما روشی برای خرید محصولات از آنها با استفاده از ارز دیجیتال وجود دارد.

 

لیستی از جمع کننده­ها (فروشنده­هایی که آیتم­های مختلفی را جمع کرده و به فروش می­رسانند)

Where To Spent Bitcoins UK- یک کتابچه از فروشگاه­ها، بارها، وب­سایت­ها و دیگر مکان­هایی در بریتانیا که بیت­کوین را قبول می­کنند.

UseBitcoins- یک پلتفرم با تقریبا ۵۰۰۰ کسب و کار که بیت­کوین را قبول می­کنند.

Coinmap- یک نقشه از کسب وکارهای قبول کننده­ی بیت­کوین در کل دنیا.

Spentdabit- یک موتور جستجو که قادر به پیدا کردن اجناس خاصی است که با بیت­کوین می­توان آنها را خرید.

 

سرویس­ها

قبول بیت­کوین به عنوان یک گزینه­ی پرداخت به تصمیم­گیری شرکت بستگی دارد. از اینرو، بازارهای خاصی که بیت­کوین در آنها به صورت عمومی قبول شود وجود ندارد. در عوض، شرکت­های مختلفی در بخش­های خدماتی مختلف وجود دارند که با معرفی ارز­های دیجیتال به عنوان یک گزینه­ی پرداخت جدید، به دنبال گسترش دامنه مشتریان خود هستند.

Dish Network- یک فراهم کننده­ی سرویس ماهواره­ای آمریکایی.

ExpressVPN- شبکه­ی VPN پرسرعت و امن.

PureVPN- شبکه­ی VPN پرسرعت و امن.

OKCupid- وب­سایت آنلاین برای قرار ملاقات.

WordPress- یک شرکت آنلاین که به کاربران اجازه می­دهد تا وب­سایت­ها و بلاگ­ها را ایجاد کنند.

Reddit- شما می­توانید ویژگی­های خاصی را با بیت­کوین خریداری کنید.

Namecheap- ثبت کننده­ی نام دامنه.

Bloomberg، Chicago Sun-Times و … – عضویت آنلاین در روزنامه­ها با پرداخت بیت­کوین.

SuicideGirls- یک انجمن محبوب برای بزرگسالان که برای عضویت بیت­کوین را قبول می­کند.

Treehouse- یک متخصص آنلاین آموزش تعاملی که برای دروس مختلف خود بیت­کوین را قبول می­کند.

 

بازی­های ویدئویی

در گذشته شما باید برای خرید یک بازی ویدئویی باید به یک فروشگاه فیزیکی می­رفتید. اما امروزه، اغلب افرادی که بازی می­کنند به صورت آنلاین خرید را انجام می­دهند. بازی­هایی ویدئویی مانند خود ارز­های دیجیتال یک دارایی دیجیتال هستند. بنابراین طبیعی است که پلتفرم­های اصلی و مهم فروش بازی بیشتر و بیشتر بیت­کوین را قبول کنند.

Xbox- پرداخت برای خرید بازی­ها، افزونه­ها و عضویت آنلاین در Xbox.

PlayStation Network- پرداخت برای بازی­ها، افزونه­ها و عضویت شبکه­ی PS

Humble Bundle- وب­سایت بازی­های ایندی.

Big Fish Games- شرکت بازی فعال در سیاتل، و واشنگتن.

Green Man Gaming- بازی­ها، کلید­های بازی و بازی­های دیجیتال.

Zynga- بازی­های موبایل و آنلاین.

 

سفر

سرویس­های مسافرتی زیادی وجود دارند که با هم رقابت دارند و اغلب آنها ابزارهای بسیار مشابهی را ارائه می­دهند. پیشنهاد روش­های جایگرین پرداخت یک روش خوب برای جذب مشتریان جدید است. در اینجا، برخی سرویس­هایی که شما می­توانید برای تعطیلات خود بلیط رزرو کنید و با بیت­کوین هزینه­های آن را پرداخت کنید، به شما معرفی می­شود.

Expedia- یکی از بزرگترین آژانس­های رزرو آنلاین بلیط در جهان که در حال حاضر پرداخت­های بیت­کوین را برای هتل­ها قبول می­کند، و در حال برنامه­ریزی برای ارائه گزینه­ی پرداخت بلیط پروازها و… است.

AirBaltic- اولین خطوط هوایی قبول کننده­ی بیت­کوین برای پرداخت هزینه­ی انواع مختلف پروازها.

Webjet- یک وب­سایت رزرو مسافرت که پروازها، هتل­ها، سفرهای دریایی، اجاره­ی ماشین و … را ارائه می­دهد.

CheapAir- وب­سایت آنلاین رزرو مسافرت که شما می­توانید هزینه­ی پروازها، اجاره­ی ماشین، قطار و … را پرداخت کنید.

Bitcoin Travel- یک وب­سایت رزرو مسافرت با یکی از جامع­ترین لیست­های کسب و کار که از بیت­کوین استفاده می­کند.

Travel for Coins- یک وب­سایت رزرو مسافرت که به کاربران اجازه می­دهد تا سفر خود را طبق میل خود چینش کنند و با بیت­کوین هزینه را پرداخت کند.

Virgin Galactic- شرکت Richard Branson که اولین خط فضایی تجاری جهان است که بیت­کوین را قبول می­کنند.

 

امور خیریه و اهدای پول

اهدای پول به خیریه­ها اغلب هزینه­های زیادی را در پی دارد. بعلاوه، برخی افراد ترجیح می­دهند تا اهداهای خود را ناشناس نگه دارند و این کار علت­های مختلفی دارد. اهدای پول به صورت بیت­کوین یک روش عالی برای جلوگیری از متقبل شدن این هزینه­ها و حفظ ناشناسی است.

Wikimedia Foundation- یک سازمان غیرانتفاعی اختصاص یافته برای تشویق رشد، توسعه و توزیع آزاد، محتوای آموزشی چندزبانه.

Wikileaks- یک سازمان غیرانتفاعی بین­المللی که اطلاعات محرمانه، نشت­ اخبار و رسانه­های دسته­بندی شده که توسط منابع ناشناس فراهم شده است را انتشار می­دهد.

Bitcoin for Charity List- یک لیست دائما در حال رشد از خیریه­های تایید شده که بیت­کوین را قبول می­کند. این لیست حتی شامل آدرس­های کیف پول آنها نیز است.

آفلاین

متاسفانه فروشنده­های بزرگ آفلاین کمی وجود دارند که پرداخت بیت­کوین را به صورت مستقیم پشتیبانی کنند. اما، این امکان وجود دارد که با استفاده بیت­کوین از اغلب فروشگاه­های بزرگ کالا خریداری کنیم که این کار از طریق Gift Card ها صورت می­گیرد.

غذا، کافه­ های دوستدار بیت­کوین

Subway- شما می­توانید با بیت­کوین در مکان­های مختلفی در کل دنیا ساندویچ خریداری کنید.

PizzaForCoins- یک سرویس که به شما اجازه می­دهد با استفاده از بیت­کوین پیتزا سفارش دهید.

Pembury Tavern- یک رستوران در لندن.

Old Fitzroy- یک میخانه در سیدنی استرالیا.

The Pink Cow- یک سالن غذاخوری در توکیو ژاپن.

Burger Bear- یک غرفه غذا در لندن.

 

تاکسی

چندین سرویس اعزام تاکسی و سرویس­های حمل و نقل فرودگاهی در قسمت­های مختلف دنیا وجود دارند که پرداخت بیت­کوین را پشتیبانی می­کنند.

کارت­های هدیه (Gift Cards)

بخش بزرگی از معاملات مرتبط با بیت­کوین مربوط به خرید کارت­های هدیه می­باشد. این کار بهترین راه­حل برای خرید کالا از شرکت­های بزرگ جهانی و همچنین از فروشگاه­های کوچک محلی آنلاین یا آفلاین با استفاده از رمز ارز است.

چندین وب­سایت وجود دارند که به کاربران اجازه می­دهند تا با استفاده از بیت­کوین، کارت­های هدیه­ای به هر مبلغ مورد نیازی خریداری کنند. از جمله می­توان به eGifter، Gyft، Purse.io، …. اشاره کرد.

تاجران (بازرگانان) قبول کننده­ی بیت­کوین در ژاپن

در اوایل سال ۲۰۱۷، شرکت Recruit Lifestyle با همکاری صرافی بیت­کوین ژاپنی Coincheck یک اپلیکیشن پایانه­ی فروش به نام “Mobile Payment for AirREGI” ایجاد کرد. این اپلیکیشن مبتنی بر تبلت به بازرگانان در کل ژاپن امکان می­دهد تا به سادگی پرداخت­های بیت­کوین را قبول کنند.

این اپلیکیشن در اولین گام خود یک زنجیره­ی ۳۳۴ تایی از فروشگاه­های عینک در ژاپن را در خود دید که این فروشگاه­های بیت­کوین را قبول می­کردند. در حال حاضر، حدود ۲۶۰ هزار تسهیلات تجاری، فروشگاه­های غذایی، داروخانه­ها و انواع دیگر فروشندگان است که در کل کشور وجود داشته و بیت­کوین را قبول می­کنند.

آخرین موارد اضافه شده به لیست در حال رشد بازرگانان قبول کننده­ی بیت­کوین شامل هتل­های کپسوله­ای مشهوری مانند Comicap و Anshin Oyado، یک زنجیره­ی فروش مهم لوازم الکترونیکی به نام Bic Camera و رستوران­های مهم ژاپنی Kia Corporation است.

تاجران شمش

برای کسانی که دوست دارند دارایی خود را به شکل فیزیکی و سنگین نگه دارند، فروشگاه­هایی مانند BitGold وجود دارد. این فروشگاه­ها در زمینه­ی استفاده از طلا برای پرداخت و پس­انداز تخصص دارند و بیت­کوین را نیز قبول می­کنند. همچنین شرکتی به نام AMagi Metals وجود دارد که از سال ۲۰۱۲ بیت­کوین را با فلزات گرانبها مبادله می­کند.

روش­های غیرمعمول خرج کردن بیت­کوین

در سال ۲۰۱۳، دانشگاه نیکوزیا (یک دانشگاه خصوصی در قبرس) به عنوان اولین دانشگاه رشته­ای به نام “کارشناسی ارشد ارز دیجیتال” را ارائه داد. اگر شما علاقه­مند به مطالعه­ی این رشته هستید می­توانید شهریه-ی آن را با بیت­کوین پرداخت کنید.

فروشگاه داستان مصور Meltdown در لس­آنجلس اخیرا به عنوان اولین فروشگاه اقدام به فروش کتاب­های داستان مصور با استفاده از بیت­کوین کرده است.

برای کسانی که با استفاده از بیت­کوین برای خود دارایی جمع کرده­اند، یک بازار لوکس بیت­کوین به نام BitPremier وجود دارد که شما می­توانید ویلایی در Bali یا قایق بادی خریداری کنید. بعلاوه، یک فروشگاه زنجیره­ای جواهرات به نام Reeds در ایالات متحده وجود دارد که اخیرا شروع به قبول بیت­کوین کرده است.

اگر شما حس ماجراجویی زیادی دارید می­توانید شانس خود را روی یکی از سایت­های کازینو و قماربازی با قابلیت قبول بیت­کوین امتحان کنید.

در آخر باید گفت که اینترنت تاریک و مرموز پر از وب­سایت­ها و بازارهایی است که بیت­کوین را برای خرید اجناس و سرویس­های مختلف قبول می­کنند، اما کماکان در برخی کشورها غیر قانونی هستند.

چگونه ETH را خرج کنیم؟

آیا شما مقداری توکن اتر دارید و آنها را کنار گذاشته­اید؟ در اینجا لیستی از مکان­هایی که شما می­توانید آنها را خرج کنید معرفی می­کنیم:

Overstock- فروشگاه لوازم خانگی، الکترونیکی، جواهرات و دکوراسیون خانه و غیره. پرداخت­های اتر از طریق یک ابزار یکپارچه به نام ShapeShift صورت می­گیرد.

TapJet- یک پلتفرم رزرو بلیط اختصاصی جت در شهر هیوستون.

CryptoPet- یک فروشگاه حیوانات خانگی که ارزهای دیجیتال مختلفی را قبول می­کند.

Snel.com- سرویس میزبانی وب VPS.

QHoster- سرویس میزبانی وب VPS.

FlokiNET- سرویس میزبانی وب VPS.

TorGuard- سرویس VPN.

No Comments
Post a comment

پانزده − 2 =